ABD’de sokak köpeği bir mağazadan 5 kez oyuncak çalmaya çalıştı

Suçlular sadece insanlarda bulunmaz, bazen hayvanlar da yasayı çiğnemeye çalışabilir. Böylece ABD’de bir sokak köpeği olay yerinde birkaç kez yakalandı. Aynı mağazaya giderek oradan yumuşak oyuncaklar çalmaya çalıştı. Ancak hırsız nihayet tutuklandığında, onun için bir sorun olmadığı, tam tersine yeni bir hayat olduğu ortaya çıktı.

North Carolina Animal Control şirketi en güzel kuyruklu hırsızı yakaladı. Mağaza çalışanları, daha önce 5 kez mağazaya girmeye çalışan köpekten şikayetçi oldu. Köpek, oyuncağı mağazaya götürmeye çalıştı. Çalışana göre, köpek tam olarak ne istediğini biliyordu. Doğruca oyuncağa gitti, her seferinde aynı şey.

Bir gün ekip köpeği yakalamayı başardı ve ardından hayvan kontrol servisini aradı. Köpekle ilgilenmeye gelen çalışan hırsızı o kadar çok sevmiş ki aynı oyuncağı aldı. Kadın köpeğe ve hikayesine karşı koyamadı.

Daha sonra köpek, oyuncakla birlikte barınağa gönderildi, ancak orada uzun süre kalmadılar. Barınakta köpeğe Sisu adı verildi. Yakında Sisu ile oyuncağı yeni bir ev buldu. Böylece bir kürk hırsızının ömrü 180 derece dönmüştür. Sadece imrenilen oyuncağı değil, aynı zamanda yeni bir aileyi de aldı.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: