Köpek kendine yiyecek veren sporculara özel teşekkür etti

İsveçli ekip, Dünya Şampiyonası sırasında Amazon ormanlarında Arthur ile tanıştı. Uzun ve zorlu geçişin ardından dört sporcu ara verme kararı aldı ve konserve köfteleri açtı. O sırada kendilerine bakan sıska, pis yaratığı fark ettiler ve onunla akşam yemeğini paylaştılar. Minnettar köpek, artık bu insanlarla ayrılmamaya karar verdi.

Burada, Macera Yarışı Şampiyonasının keyifli bir yürüyüşten uzak olduğu söylenmelidir. Küçük gruplardaki katılımcılar, genellikle zorlu hava koşullarında, kilometrelerce mesafeyi aşarlar. Köpeğin bu tür yarışmalarda hiçbir ilgisi olmadığını tahmin etmek kolaydır. Ancak birdenbire artık sahipleri olduğuna karar veren köpek pes etmeyecekti.

Kayığın peşinden yüzdü, dağlara tırmandı, insanlar için bile diz boyu olan çamurda debelendi. Sporcular defalarca Arthur’u uzaklaştırmaya çalıştılar ama boşuna. Sonunda, insanlar pes etti ve köpek, ekibinin tam beşinci üyesi oldu. Arthur yorulunca durmaya başladılar, çamurda boğulurken onu dışarı çıkardılar. Ekip, yaklaşık 700 kilometre yürüyerek bitiş çizgisine ulaştığında, Arthur tamamen bitkindi. Takım arkadaşları onu hemen bir veteriner kliniğine gönderdi.

Köpek güçlendiğinde gerekli tüm aşıları ve belgeleri verildi ve ekiple birlikte İsveçe götürüldü. Orada, mutlu Arthur şimdi ekip üyelerinden birinin ailesinde yaşıyor. Böylece sokak köpeği, azmi ile Dünya Şampiyonasını kazand. Ayrıca o ana köpek ödülünü kazandı yani sıcak bir ev ve sevgi dolu sahipler.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: