Sadık at sahibine veda etmeye geldi

Dünyada sevginizi paylaştığınız kişiden daha sadık bir arkadaş yoktur. Brezilyalı Wagner Figueedo de Lima’nın bir evcil hayvanı vardı. Uzun yıllar boyunca Serenonun atı onun en iyi arkadaşıydı. Birbirlerini kelimeler olmadan anladılar. Sonra bir trajedi yaşandı. Adam bir araba kazasında öldü.

Wagnerin kardeşi Vando, ölü akrabasının hayatında atın çok önemli olduğunu fark etti. Serenoyu sahibineveda etmesi için getiren o idi. At tabuta yaklaştı ve ağlamaya başladı. Tüm konuklar şok oldu ve şaşırdı, herkes bu üzüntü ve samimi üzüntüden etkilendi.

Sereno mezara kadar toynaklarını yere vurarak ağladı. Acısını herkes gördü.Mezar kapatıldığında, at veda edercesine başını eğdi. Vando sadık atı evlat edindi ve ölen kardeşinin anısına Serenonun mutluluğu için her şeyi yapacağına yemin etti.

Gözlerinde yaşlarla gazetecilere verdiği demeçte, “Sereno onun için her şeydi” dedi. İşte gerçek dostluk, sadakat ve bağlılık. Ölüm bile bu bağları koparamaz.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: