Dünyanın en yaşlı kedisinin hikayesi

Dünyanın en yaşlı kedisi olarak kabul edilen bu sevimli kedi, geçtiğimiz günlerde parlak 31. yaş gününü kutladı. Bu, insan yaşamının 141. yıldönümüne eşittir. Bir gün evlerinin bahçesinde beliren kedi, sahiplerini seçti. Bu yaklaşık 25 yıl önceydi.

Nazik insanlar, başka bir kedi olan Spice’ın arkadaşı olan sokak kedisini evlat edinmeye karar verdiler. Kedinin sağlık sorunları vardı, boynunda apse vardı. Bu yüzden insanlar onu tedavi için veterinere götürdüklerinde yaklaşık 5 yaşında olduğunu söylediler. Bu gerçek, yavru kediyi dünyanın en yaşlı kedisi yapabilir.

Ne yazık ki, bunu kanıtlamak için, sahip olmadıkları lüks bir kedinin doğum belgelerini göstermeleri gerekiyor. Ama bu konuda çalışmaya devam ederler. Geçen yıl bir kedi hastalandı, ciddi bir felç geçirdi. Ancak güçlü kedi, sahiplerini şaşırtacak şekilde tamamen iyileşti ve hala evi yönetiyor.

Bu, sevgili kedilerinin kaç tane hayatı olabileceğini merak etmelerine neden olur. Sabah saat 5’te sahiplerini uyandırabilen kesinlikle yaramaz bir kedidir. Ancak kediye tapmaya devam ediyorlar.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: