Kahraman engelli köpek bir çocuğun hayatını kurtardı

Köpeklerimiz ihtiyacı olanlara yardım etmeye her zaman hazırdır. En iyi köpek arkadaşlarımızın kahramanlıklarıyla ilgili birçok hikaye var. Bu sefer kahramanımız Taylandda yaşayan ve adı Ping Pong bir köpek. Akıllı köpek, kendi genç annesi tarafından diri diri gömülen bir bebeği kurtardı.Ping Pong, bir trafik kazası sonucu bir bacağını kaybetmiş engelli bir köpekti. Çok sakin ve sadık bir evcil hayvandır, tarlada sığırlarını besleyerek sahibine yardım eder.

Bir gün, hızla koklayıp toprağı kazarken köylüler fark ettiler. Ping Pongun sahibi Usa Nisaka, bebeğin ağladığını duyar duymaz incelemeye koştu. Üç bacaklı köpek havlıyordu, sürekli aynı noktada duruyordu, demek istiyor gibiydi. Nihayet o önemli bir şey buldu. Yaklaşan Usa, şaşırtıcı bir şekilde bebeğin bacaklarını gördü. Vatandaşlar, çocuğu kurtarmak için adama yardıma koştu. O yerel bir hastaneye kaldırıldı. Hastane görevlilerine göre bebeğin hayati tehlikesi yok, sağlık durumunun iyi.

Yetkililerin yaptığı incelemede bebeğin annesinin 15 yaşında bir genç olduğunu ortaya çıktı. Hamileliği nedeniyle babası tarafından cezalandırılmaktan korktuğu için çaresiz durumda bebeğini saklamaya çalıştı. Bebeğin annesi cinayete teşebbüsten yargılanmalı. Ancak şimdilik psikolojik bir değerlendirmeden geçiyor ve sosyal hizmet uzmanlarının gözetimi altında olmalı.

Korkmuş genç kız, kafasının çok karışık olduğunu ve eyleminin sonuçlarını anlayamadığından korktuğunu açıkladı. Bebeğin genç annesi, ailesinin hamileliğini keşfetmesinden korkmuştu. Her neyse, ailesi bebeğine bakmaya istekliydi. Ping Pong sayesinde bebek hayattadır. Kahraman köpeğin inanılmaz ve şaşırtıcı hareketi tüm köye hayrandı.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: