Köpek, sahibini iki yıl havaalanında bekledi

Bu olay 1974 yılında Vnukovo havaalanında meydana geldi. Alma, sahibiyle birlikte Rusya’dan ayrılmak üzere olan bir Alman çoban köpeğiydi. Ne yazık ki, adamın köpek sertifikası yoktu. Sahibi bebeğin yakasını çıkarıp veda etmek zorunda kaldı. Ancak uçuştan sonra köpek ondan kaçtı. Havaalanından ayrılmak istemedi.

Ne onu yakalamaya çalışanlar ne de polis, onu havalimanı alanını terk etmeye zorlayamadı. Alma orada 2 yıl kaldı. Havaalanı personeli, güvende olduğundan emin olmak için onu besledi. Ama köpek hala insanlardan korkuyordu. Her seferinde uçağın seslerinden de korkuyordu. Sahibinin orada olup olmadığını görmek için her uçağa baktı.

Pilotlardan birine Alma’nın üzücü hikayesi anlatıldı. Alma’nın hikayesini yayınlamak için yazı işleri bürosuna gitti. Yakında SSCB genelinde binlerce insan Alma’nın kaderi hakkında endişelenmeye başladı. Aslında, asıl sahibi, sahibi olarak kabul edilmeyi hak etmediğini kabul ederek Vyacheslav ile temasa geçti.

Alma kısa süre sonra yeni sahibiyle tanıştı. Önceleri havaalanından ayrılmak istemeyen köpek, uyurken yeni sahibine götürüldü. Alma her geçen gün yeni ailesine alıştı. Bu hikaye birçok kişiye ilham verdi.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: