Metro Kapısında 10 Yıl Boyunca Ölen Sahibini Bekleyen Efsane Köpek Hachiko

İşte sizi derinden etkileyecek olan yaşanmış bir hikaye… 1924 yılında Tokyo Üniversitesi’nde görev yapan Japon profesör Dr. Hidesabura Ueno, küçük bir köpek yavrusu edindi ve Japonca’da “sekiz tane” anlamına gelen Hachiko adını koydu köpeğine… Beraberliklerinin sadece 1 yıl süreceğini bilmiyordu.Ama o bir yılda dünya tarihine geçeceki kitaplara filmlere konu olacak bir ilişki yaşadılar.

Safkan Akita cinsi beyaz bir erkek köpek olan Hachiko, her sabah üniversiteye gitmek için evden metroya yürüyen sahibine eşlik etti. Metronun dış kapısına kadar getirdiği sahibini uğurladıktan sonra da eve döndü.

Çok geçmeden bir akşam üniversite dönüşünde metronun çıkışında Hachiko’yu kendisini beklerken gördü ve profesör çok şaşırdı. Bu akıllı köpek sahibinin akşam eve dönüş saatlerini hesaplayarak ve aynı yolu kullanacağını düşünerek metronun önüne gitmişti.

Ondan sonraki bir yıl boyunca her sabah sahibini metroya kadar götürdü, her akşam iş çıkışında da metronun önünde karşıladı Hackhiko… Hiç saatini şaşırmadı… Ama bir akşam metrodan çıkmadı profesör, gözleri metronun kapısında gece boyunca bekledi Hachiko.

Bir sonraki akşam yine yoktu profesör…Üçüncü akşam metrodan yine çıkmadı. Dört,beş,altı…Üniversite’de kalp krizi geçirip olmüştü profesör.

Hackhiko her akşam sahibim metrodan çıkacak diye inatla bekledi.Haftalar, aylar boyunca her akşam Tokyo metrosunun Shibuya İstasyonu’nun kapısına gitti, tam 10 yıl boyunca…

12 yaşındayken metronun kapısında öldü Hachiko. 10 yıldır beklediği metronun kapısında onunla tanışanların düzenlediği bir bir cenaze töreni ile vedalaşıldı.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: