4 Yıl Boyunca Dondurucu Soğukta Zincire Bağlı Yaşayan Köpeğin Hikayesi

Hayvanlara edilen işkenceleri içeren haberleri okuduğumuzda canımız çok fena sıkılıyor. Ancak hayvanları korumak için elinden geleni yapan iyi insanların olduğunu görünce de biraz olsun umutlanıyoruz.

Bunun son örneği de Diesel. Dört yıl boyunca soğuk kış günlerinde zincire bağlı olarak dışarıda yaşadı. Diesel, hiçbir köpeğin yaşamaması gereken türden muamelelere maruz kaldı. Yıl boyunca soğuklukların sıfır derecenin altında kaldığı Kanada’nın Yukon bölgesinde dışarıda zincire vurularak yaşamaya zorlanmıştı zavallı köpeği bir hayvansever kurtardı.

Diesel zincire vurulmuş halde soğukta beklerken ne kendsini ısıtacak ne de sevgi verecek birisi vardı. Sahibi tarafından sürekli şiddete uğramıştı. Bu da yetmezmiş gibi yabani hayvanlar da köpeğe saldırmıştı ve kanlar içindeydi.

Köpeğin bu durumuna dışardan şahit olan insanların -sonunda- ihbarı ile Animal Advocates isimli gönüllülerden oluşan dernek Diesel’i kurtarmak için harekete geçmiş. Diesel yaşadığı yerden alındı, rehabilite merkezine gönderildi ve burada sevgiye boğuldu.

Dernek aynı zamanda köpeğe eğitim vererek insanlara yeniden güvenmesini ve bir aile tarafından sahiplenilmesini sağladı.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: