Köpek kanı sayesinde yaklaşık 88 köpeğin hayatını kurtardı

İnsanları için risk almaya hazır olan birçok evcil hayvan var. İnsan ebeveynlerini kurtaran cesur köpeklerin hikayelerini sık sık duyarız. Bununla birlikte, bu harika yaratıklar, türlerinin hayatta kalmasına yardımcı olmaya da hazırdır.Henüz bilmiyorsanız, köpekler de başkalarına bağışçı olabilir. Bu sefer sizi kan bağışı yoluyla 88’den fazla yavruyu kurtaran köpek ile tanıştıracağız.

Vood, 6 yılda 22 harika bağış yaptı. Evrensel bağışçı olabilen birkaç köpekten biridir. Köpeklerin çok küçük bir kısmı bağışçı olabilir. Woody ne zaman iyi bir adım atsa seviniyordu. Doktoru, köpeğin kan bağışı sırasında hiç strese girmediğini söyledi.

Toplamda 6 yıl boyunca 10.000 ml kan bağışladı. Sağlık sorunları olmaz, aksine köpekler diğer köpeklere destek vererek daha enerjik ve pozitif olur. Harika köpeğin uzun yıllar gittiği kan bankasında ona “süperstar” adını verdi. Oradaki herkes köpeği bağışlamaya hazır olduğu için seviyor.

Voody şimdi 9 yaşında olduğunda emekli olarak kabul edilir. Artık onun daha fazla kan vermesi imkansız. Bugün bile çoğu insan köpeklerinin bağışçı olabileceğinin farkında değil. Popüler köpek yavrusu sayesinde bazılarımız köpek kan bankalarını öğrendi.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: