Seyrek hayvan tehlikede, ancak az insan türü kurtarmakla ilgileniyor

Büyülü tavşan ilk olarak 1983 yılında gözlendi.Bu son derece sevimli ve güzel hayvanlar çok nadir. Kuzeybatı Çin bölgelerinde yaşıyorlar. Bu hayvan türünün bir adı var, İli Pika, ancak çoğu insan onlara “büyülü tavşanlar” diyor.

En güzel tavşanları keşfeden ilk kişi Lee Weidongdu. O ayrıca neredeyse yirmi yıl sonra onları foto çeken ilk adam.Bu yaratıkların sayısı 1980’lerden itibaren %70’e kadar düşmüştür. Şimdi vahşi doğada yaklaşık 1000 büyülü tavşan kaldı.

Adam, kimse onlarla ilgilenmediği için bir üreme programı düzenlemeye karar verdi. 2014 yılında, türleri kurtarmaya hazır 20 gönüllüden oluşan bir ekip kurdu. Adam kısa sürede tüm birikimlerini projeye yatırdı. Ne yazık ki, hükümet projeyi finanse etmeyi reddetti.

Lee, bu tavşanların az sayıda olmasından endişe ediyor. Adam şimdi 60 yaşında, yakında Tianshan Dağlarına fiziksel olarak tırmanamayacak. Hayvan kurtarma örgütlerinin onun çağrısına kulak asacağından ve bu harika yaratıklara ilgi göstereceğinden umut duyuyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: