Afganistandan kurtarılan engelli köpek yeni evinde iyileşiyor

Engelli köpekler genel olarak evlat edinilmez. Birçok insan o hayvanlara sıcaklığını vermez. Ancak en inanılmaz şey bu hikayede yer aldı. Afganistandan engelli köpek kurtarılarak ABD’ye götürüldü.

Mazar adlı köpek, araba kazasında ağır yaralanan Labrador köpeği. Ne yazık ki, uzun süre kimse onunla ilgilenmeyip onu kaderin ellerine bıraktı. Kazadan günler sonra, iyi insanlar zavallı köpeğin acısını görüp onu veterinere götürdü.

İlaç eksikliği nedeniyle köpek tamamen iyileşemedi. Darbe güçlüydü. Yakında Mazar barınağa götürüldü. Köpeğin bir zamanlar aile köpeği olduğu görünüşünden belliydi.Birçok yerli, sahiplerinin Afganistandan ayrıldıktan sonra onu yalnız bıraktığını sanıyor. Yani artık köpeğin gidecek hiçbir yeri yoktu.

Louise Hastie, bir zamanlar Afganistanda görev yapmış olan eski askerdir. Şimdi köpekleri savaş bölgelerinden kurtarıyor. En arkadaş canlısı köpekten video yayınladı.Manchesterlı bir İngiliz kadın videoyu izledikten sonra Labradora aşık olup Louisayla iletişime geçti. Gayretli köpeği evlat edinmeye karar verdi.

Mazar kısa süre sonra İngilteredeki ebedi evine taşındı. Şimdi iyileşme sürecine devam ediyor. Ameliyat sırasında arkasındaki bacakları başarıyla çıkarıldı.Helen engelli köpeklere özel bir sevgiye sahip. Dolayısıyla onları kabul eder. İnsanların, yaralı köpeklerin hayatın tadını tamamen çıkarabileceğini, bazen Mazar gibi daha aktif olabileceğini anlamalarını istiyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: