Zavallı geyiği kurtaran yaşlı izciler

Her ikisi de 70 yaşındaki emekli izciler olan Maurice Valerie ve Pat Greba, ölmekte olan bir geyiği kurtardıkları için kahramanlar olarak selamlandı. Ama bu kolay bir kurtuluş hikayesi değildi.Yapacakları çok zor bir görev vardı. Olay, Ontario, Timmins ormanlarında meydana geldi.Valerie 82 yaşındaki arkadaşı onu arayıp geyik hakkında bilgi verdiğinde evdeydi.

Adam kendisi geyiği kurtarmaya çalıştı, ancak tüm çabaları boşunaydı. Valier daha sonra yardım için yetkilileri başvurmaya çalıştı ama kimse cevap vermedi.Zavallı hayvanın yakında öleceğini bilen Maurice Valier, hayvanı birlikte kurtarmak için arkadaşı Pat Grebayı aradı.Adamlar, zavallı canavarın sıkıştığı yere acele etti.

Geyik neredeyse gömüldü. Zavallı hayvan güçlükle nefes alıyordu. Adamı görünce hareket edip yardım çağırmaya başladı.Valierenin köpeği beyaz Labrador, kurtarma sürecinde adamlara yardım etti. Geyiğe yardım etmek için orada olduklarını hissettirdi.Hayvan yavaş yavaş sakinleşerek insanların onu kurtarmasına izin verdi.

Bu kolay bir iş değildi, ama yaşlı adam bu zorluğun üstesinden geldi.Zavallı geyiğin yaşamaya devam edeceğini öğrenince çok sevindiler.Haber internette yayıldığında, erkekler özel bir şey yapmadıklarını söyledi. Muhtemelen birileri de aynısını yapardı.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: