Adolf Hitler’in Aşk Yaşadığı ve Hikayeleri İntiharda Birleşen 3 Kadın

40 milyonu aşkın insanın ölümünden sorumlu tutulan Adolf Hitler’in aşk yaşadığı ve hikayeleri intiharda birleşen 3 kadın.

Maria Reiter, bilinen lakaplarıyla Mimi veya Mitzi

16 yaşında Obersalzberg’de bulunan bir dükkanda tezgahtarken 37 yaşındaki Hitler ile tanışınca hayatı değişiyor. Hitler birçok kez onu gizli gizli izledikten sonra, ilk fırsatta akşam yemeğine davet ediyor. Yemek sonrasında da ona karşı arzularını ve cinsel bir deneyim yaşamak istediğini anlatıyor.

Mimi’nin cevabı kesin bir ret olsa da, Hitler en sonunda öpmeyi başarır ve ilişkileri başlar. Hitler’in Mimi için olan tutkusu, Mimi’nin anlattıklarına göre onu eşi yapmak yönündeydi fakat Hitler’in henüz 18 yaşını doldurmamış bir kızla birlikte olduğunun duyulması skandalların habercisi olacağından Hitler ilişkiyi bitirmek zorunda kaldı. Onunla evlenmek istese de bir görevi olduğunu ve bunun her şeyden önce geldiğini defalarca Mimi’ye anlattı. Maria Reiter için bu o kadar kolay değildi. Hayatından Hitler’in ayrılmasından sonra düştüğü bunalımla kendini asmak suretiyle intihar girişiminde bulundu.

Şansına o civarda bulunan akrabalarından birisi ipi keserek, Mimi’yi orada ölmekten son anda kurtardı. Bir otel sahibi ile evlenen Mimi, 1931 yılında boşandıktan sonra bir kez daha Hitler ile buluştuğunu anılarına yazmış. Bir gece, ona göre dünyadaki en mutlu gecesi, Hitler’e ne yapmak isterse yapabileceğini söylemiş. Hitler’le oldukça güzel bir gece geçirmelerinin ardından Hitler onun Münih’te sevgilisi olarak kalmasını istemiş, Mimi evlenmek istediğinden ilişkileri orada kapanmış. Sonrasında önemli bir Nazi görevlisi olan Kubisch ile evlense de şansına eşini de savaşta kaybediyor.

Hitler’in 100 kırmızı gül ile taziyelerini bildirdiği söylenir. 1992 yılında hayata gözlerini kapattığında Nazi liderinin ona yazdığı aşk mektupları bu aşkın kanıtları olarak geride kalmıştır.

Geli Raubal

4 Temmuz 1908 yılında doğan Geli, aslında Hitler’in üvey yeğeniydi. Babasını iki yaşında kaybeden Geli, 17 yaşına geldiğinde annesi Hitler’in evinde çalışmaya başlayınca, üvey amcası ile yakınlaşmaya başladı. Eczacılık eğitimi almak için Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi’ne başlasa da Hitler ve Nazi Partisi yükseliyordu.

Hitler de onun ona yakın olmasını istiyordu. Bu yakınlığın sonucu olarak mı bilinmez ama şoförü Emil Maurice ile ilişkisi olduğunu öğrenince çılgına dönen Hitler, Maurice’i kovup, Geli’yi ise esir gibi bir hayata sürüklemiştir. Nereye giderse gitsin Hitler’in adamlarında biri yanında gitmiştir. Şarkı söylemek için Viyana’ya gidip orada Linzli biri ile evlenme planları da Hitler tarafından engellenen Geli, 18 Eylül 1938’de Hitler ile bu konuları tartıştıktan sonra intihar etmiştir.

Hitler’in Münih’teki evinde Hitler’in tabancası ile intihar etmesi Hitler’i oldukça kötü etkilemiştir. Hitler daha sonra yaptığı bir röportajda tek aşık olduğu kadının O olduğunu söylemiştir.

Eva Braun

Hemen söyleyelim Eva Braun, Hitler yüzünden 3 kez intihar girişiminde bulundu ve üçüncüsünde başarılı oldu. Braun’un hikayesi Hitler’in hayatında en çok etki bırakan, 16 yılını birlikte geçirdiği ve en sonunda Hitler intihar etmeden 1 gün önce onunla evlenen bir kadının hikayesidir.

Tanışmalarına gelince, Eva 1929 yılında Nazi Partisi’nin fotoğrafçısı Hoffman’ın yanında çalışırken tanışıyor Hitler ile. O da diğer kızlar gibi 18 yaşından küçükken yani 17 yaşındayken bu aşka adım atıyor. Oldukça lüks bir hayat yaşamasına rağmen en büyük isteği olan evliliğin önü Hitler’in “ben zaten Almanya ile evliyim” sözleriyle kesiliyor. İlk olarak bir veda mektubu yazdıktan sonra 1 Kasım 1932’de intihara kalkışıyor, şansa kurşun kalbi yerine boynuna geliyor.

Sonrasında aşkları alevlense de Hitler’in başka kadınlara ilgisini öğrenince bir kez daha intihar etmeyi deniyor, bu sefer de kız kardeşi tarafından son anda kurtarılıyor. Son intihar denemesi ise Almanya’nın savaşı kaybedeceği anlaşıldığında Hitler ile birlikte oluyor. 1 gün önce ölmeden önceki son arzusu olan Hitler’in eşi olmayı başaran Eva, sevdiği adamla birlikte intihar ediyor ve siyanür içerek hayatına son veriyordu.

Peki Hitler ile aşk yaşamak nasıl bir duyguydu? Eva Braun’un ona olan aşkı azalsa da anlaşılan evlenme arzusu son ana kadar tükenmemişti. 1935 yılında söylediği; “şeytan beni niçin yanına almıyor, orası kesinlikle buradan güzeldir. ” sözü çoğu için dünyada yaşadığı ızdırabın bir dışa vurumu.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: