Kadın sokakta iki cılız köpek görüp yanından geçemedi

Soğuk bir sonbahar günü, Diane adında bir kız sokakta yürürken şok edici bir manzara gördü. İki bitkin köpek açgözlülükle kutularda yemek yiyordu. Diana yanından geçemezdi. Uzun süredir evsiz hayvanlara yardım ediyor. Yaklaştıkça kız daha da şok oldu, yavruların gözleri yoktu. İkisi de kördü.

Üçüncü şok onu veteriner kliniğinde bekliyordu. Doktor, parmaklarının arasında patilerinde zarlar buldu. Bu “uzaylı” köpeklerin kardeşlerinin nereden geldiği bir sır. Büyük olasılıkla, seçkin köpek yetiştiricisi onları kovdu ve iki köpek yavrusu ellerinden geldiğince hayatta kaldı.

Köpeklerin hayatta kalmasının zor olduğu açık. Son derece bitkindiler. Ayrıca, birinin uyuşukluk ile enfekte olduğu tespit edildi. Kardeşler bölündü. birisi önleyici olarak aşılandı. ikincisi tedavi edildi. Ancak tıbbi bakımın kalitesine rağmen hasta köpek yavrusu öldü.Karantinadan sonra Diane, hayatta kalan köpeği 100’den fazla köpeğinin bulunduğu evine götürdü. O yataga adını aldı.

Yavaş köpeğin ev hayatına uyum sağlaması zordu.Yavaş yavaş, Diane evcil hayvanını eğitmeye başladı. Kör köpeklere nasıl emir vereceğini öğrenmek zorundaydı. Diana, sürekli zıpladığı ve efendisinin yüzünü yalamaya çalıştığı için uzun süre Yataghan’ın fotoğrafını çekemediğini söylüyor. Zavallı hayvanın şimdi daha iyi bir hayat yaşadığını bilmekten çok mutluyuz.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: