Engelli çocuk ile tay en iyi arkadaş oldu

Ortak acı, Pennsylvanianın küçük sakini Tayler Kribs ile Judd adlı iki aylık bir tayı birleştirdi.Çocuk tekerlekli sandalyede veya annesinin yardımıyla hareket ediyor. Dokunaklı dostluk, çocuk hippoterapisine katılan atlara yardım etme projesinin bir parçası.

Bildiğiniz gibi, atlarla iletişim, fiziksel ve zihinsel gelişim engelli çocuklar için çok faydalıdır. Capital Terapötik Binicilik Derneği’nin liderliği, bu hayvanları yeni doğan Judd karşısında geri ödemeye karar verdi. Tayın ön bacakları az gelişmiştir, bu nedenle ekzoprotezlerin yardımıyla yürür.

Organizasyon ona tedavi sağlar ve hayvanı, onu başka hiçbir şey gibi anlamayan Tyler’la tanıştırır. Ayrıca dernek gelecekte çocuklara tam olarak yardım edebilmesi için tayı terapiye gönderme amacıyla para topluyor.

Tyler’ın annesi Heather Cribbs’e göre, çocuk ve tay en iyi arkadaş oldular. “Tyler için hasta bir hayvanla iletişim çok önemli, kendi acısını yaşamasına yardımcı oluyor. Oğlan, tayın problemle başa çıktığını görüyor ve arkadaşına ayak uydurmaya çalışıyor” diyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: