Engelli köpek, bir kolu olmayan kızın sadık arkadaşı oldu

Ellaa Pegy, sol kolunu kaybetmesine sebep olan Amniyotik Bant Sendromuyla doğdu. Yaralanma, kızın sıradan çocuk gibi büyümesini ve gelişmesini engellemez. Ellaa, başı ve bacaklarıyla bir elin eksikliğini başarıyla telafi eder.

Annesi Brooke Hodgson’a göre, kız her türlü zorluğa hızlı ve kolay bir şekilde uyum sağlar. Bir gün Broke, hayvan barınağında üç ayaklı bir köpeğin gösterildiği bir TV raporu gördü. O bu köpeğin kızı için mükemmel bir arkadaş olabileceğini anladı. Broke, Quensland hayvan barınağına köpeği ailesine vermelerini isteyen dokunaklı mektup yazdı.

Brooke Hodgson, Daily Mail Australia’dan gazetecilere verdiği demeçte bunları söyledi. “Snowy’yi gördüğümde kalbim daha fazla çarptı. Ella için mükemmel bir arkadaş olacağını biliyordum. Ayrıca aynı yaştadırlar. O kendisi gibi başkasının daha olduğunu görecek. İlk başta, kızın çok aktif köpeğe alışması kolay olmadı, ama şimdi onlar en iyi arkadaşlar”.

Snovy engelli doğmadı, patisi bir yaralanma nedeniyle ameliyatla alındı. Birlikte oturmayı severler. Ellaa sık sık ona sarılır. Annesi bunu söyledi. “Her sabah Snowynin önce Ellayı nasıl aradığını ve ardından diğer aile üyelerine nasıl koştuğunu gördüm.”

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: