98 yaşındaki kadın penguenler için minik yün kazaklar örüyor

98 yaşındaki Avustralyalı Merle Davenport, penguenler için yün kazak örüyor. Bu tür giysiler sayesinde Phillip Island yavru penguenleri donmaz ve yağdan zarar görmezler. Davenport Victoriada yaşıyor. 18 yıldır penguenler için renkli kazaklar örüyor. Avustralya, Penguin Vakfı için toplamda binden fazla parça ördü.

2014 yılında Davenport, bebek penguenleri görmek için adayı ziyaret etti. Çok küçük bir yağ tabakası bile penguenleri öldürebildiği için kadın çok dikkatli olmalıdır.Yağ tüyleri ayırır ve suyun “girişini” açar.

Bu nedenle kuşlar donar, ağırlaşır ve yiyecek elde edemez hale gelir. Kazak penguenleri, “suya dayanıklı” oldukları kabul edilene kadar karada yaşarlar. Kazaklara gelince, dünyanın her yerinden geliyorlar.

Giysiler gerçek penguenlere uygun değilse, oyuncak olanları giyip satıyorlar. 2001’den beri adanın bulunduğu bölgede petrol sızıntısı olmadıç Bu nedenle gelecekteki olaylara karşı Davenportun kazakları tutulur.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: