Sirk kaplanı sonunda istenen özgürlüğün tadını çıkarıyor

Hayvanseverlerin tahammül edemediği en kötu şeylerden biri de hayvanları insanları eğlendirmek için kullanan sirklerin varlığıdır. Hepimiz vahşi hayvanların vahşi doğadan çıktıklarında sefil bir varlık sürdürdüklerini anlıyoruz. Hayvanları ömür boyu kafeste tutmak gerçekten çok barbarca. Bununla birlikte, günümüzde hala kötü şartlarda tutulan birçok hayvan var.

Bugünün hikayesi, tüm hayatını kafeste yaşayan bir kaplan Hoover hakkında. Peru’da gezici bir sirk, insanlara farklı numaralar yapması için zavallı hayvana sahip çıktı.12 yaşındaki kaplan bir para kaynağıydı. Neyse ki, 2012’de yerel yönetim, sirklerin hayvan haklarını ihlal ettiğini fark ederek tüm sirkleri kilitlemeye karar verdiğinde bu hikaye olumlu bitti. Bu karardan kısa bir süre sonra bir İngiliz kurtarma grubu, sahiplerinin kontrolünde olan hayvanlara yardım etmeye başladı.

Üç yıl sonra Hoover bulundu ve sonunda özgürlüğün ne olduğunu hissetme fırsatı buldu. Ne yazık ki, 12 kaplandan hayatta kalan tek hayvan oydu. Yine de, zavallı hayvan bir vahşi yaşam deneyimine sahip olamazdı. Barışçıl bir sığınağa taşındı. Kaplanın hayatta kalmasının tek yolu, ona uygun tıbbi bakımı sağlayan veterinerlerin kontrolü altında olmaktı.

İlk başta, hayvan Peru’da güvenli bir barınakta tutuldu, ancak kısa bir süre sonra yeni bir yer olan Florida’daki Büyük Kedi Kurtarma Merkezine götürüldü. Büyük kedi Hoover, vahşi yaşama fırsatı bulamadan hayatını bu merkezde geçirdi. Kaplan bir yıl önce ne yazık ki vefat etti ama sonsuza kadar kalbimizde kaldı.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: