Köpek yaklaşık 100 yavru kedinin koruyucu annesi oldu

Birkaç yıl önce Zuca adlı bu köpek Oregon’da bir sokakta bulundu. Köpek bakımsız görünüyordu ve ayrıca hamileydi. Zuca doğum yaptığı barınağa yerleştirildi ve yavruları koruyucu ailelere dağıtıldı. Ancak köpeğe bir sahip bulmak kolay olmadı. Altı ay sonra, barınağın bir çalışanı olan Ronda, Zuca’yı ona götürmeye karar verdi. Zuca’nın davranışlarında diğer barınak köpeklerinden çok farklı olduğunu uzun zaman önce fark etti.

Ronda “Bütün köpekler insanları görünce heyecanlandılar ve kafeslerinde heyecanla havlayadı. Sadece Zuca oturdu ve bana üzgün üzgün baktı.” dedi. Ronda bu köpeğe üzüldü ve Zucayı evine aldı. Ronda’nın zaten evde evcil hayvanları vardı, ancak Zuca onlarla çabucak ortak bir dil buldu. Stout adında yaşlı bir kediyle özellikle yakın bir ilişki geliştirdi. Kısa bir süre sonra kedi ölünce Zuca çok üzüldü. Zuka, Ronda ile barınakta çok zaman geçirdi. Bir gün Monkey adında küçük kedi yavrusu barınağa getirildiğinde, Zuca ona karşı annelik duyguları gösterdi.

Maymun, Zuci’nin ilk evlatlık “oğlu” oldu. Çok geçmeden barınağa giren her yetim kedi yavrusu için koruyucu bir anne oldu. Ronda “İlk başta çok endişelendim. Zuca, pitbul arasında bir melez olduğu için, büyük ve güçlü bir köpekti. O yavru kedilere istemeden bile kolayca zarar verebilir. Ama Zuca yavrulara karşı çok sabırlı ve nazikti” diyor. Onu tırmalayabilir veya ısırabilirler, yine de onlara kabalık etmeyecektir.”

Ronda’ya göre Zuca sadece yavru kedilerle ilgilenmiyor. O her birinin en başta neye ihtiyacı olduğunu biliyor gibi görünüyor. Yavru kedi vahşiyse, ona fazla tırmanmayacak, sessizce uzanacak ve yavaş yavaş ona alışmasına izin verecek. Eğer yavru kedi sosyalleşirse, onu yalayacak ve her yerini öpecektir. Geçtiğimiz yıllarda Zuca, bu şekilde yüzden fazla yavru kediye baktı.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: