Kayıp köpek boynunda bir notla eve döndü

12 yaşındaki köpek birkaç saatliğine kaybolduğunda sahipleri onun için endişelenmeye başladı. Onlar köpekleri Louie’nin nerede olabileceğini bilemediler. Ancak boynunda yürek ısıtan bir notla geri döndüğünde aile şaşırdı. Akıllı çoban köpeği Louie, küçük bir köpek yavrusu olduğu için Yeni Zelanda’daki bir çiftlikte yaşıyor. Birkaç haftalıkken, etrafta dolaşmayı ve mahallelerini keşfetmeyi seven neşeli, enerjik, meraklı bir bebekti. Ama büyüyünce günlük rutini değişti, onların evinin etrafında takılmaya başladı.

Bu nedenle, bir gün, Louie birkaç saat görünmeyince, ailesi onun için endişelenmeye başladı. Tam o gün, Marolyn anne ve babasını ziyaret etmeye karar verdiğinde onları derin bir endişe içinde buldu. Ama mutlu bir şekilde, birkaç saat sonra köpek boynunda garip bir notla eve döndü. Louie bitkin ve kirli görünüyordu. Aile birinin ona zarar vereceğini düşündü. Ancak el yazısı notu okuduktan sonra sakinleştiler.

Not, Louis’i bir dal yığını altında kalan köpeği Maddy’ye götürürken onun kahramanı olduğunu yazan Robdandı. Rob, Maddy adında bir köpeği olan ailenin komşu çiftçisiydi. Yakında başlarına ne geldiğini öğrendiler. O gün Maddy de kaybolmuştu. Sahibi Rob, her yerde onu aramaya başladı. Ancak arama sonuç vermedi. Eve dönerken, Rob’un kendisini takip etmesi için ısrar eden Louie ile karşılaştı.

Rob, Louie’nin içgüdülerine güvenerek onu takip etti. O şaşırtıcı bir şekilde kayıp köpeğini çalıların arasında sıkışmış buldu. Louie, Rob’un arkadaşını çıkarmasına yardım ederek ortalığı karıştırmaya başladı. Bu cesur köpek sayesinde Maddy kurtuldu. İki bitkin köpek hızla yakındaki gölete koşuyor, sonrasında suya atlayıp içmeye başladılar. O gün Louie o kadar yorgundu ki yemek yemeyi bile reddetti. Aile durumu hakkında endişeliydi, ancak ertesi gün Louie, arkadaşını sahibinin bisikletinin sırtında sepet içinde gördü. Mucizevi bir şekilde iyileşti ve arkadaşı Maddy ile oynamaya başladı.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: