Hasta köpek yaşamak istiyordu

Speed isimli köpeğin bacakları bir kez başarısız olunca zor hareket edebiliyordu. Sonrasında acıya son vermenin, talihsiz evcil hayvanı ötenazi yapmanın zamanının geldiğine karar verdi. Köpek veteriner kliniğinde göründüğünde, kendisine yaklaşan herkesin ellerini yaladı. Yaşamak istediğini anlamalarını umuyordu.

Kliniğin uzmanları, Speedy’e sağlığı için savaşması için ikinci şans vermenin görevleri olduğuna karar verdiler. Tabii ki şans zayıftı, fakat doktorlar bu hayvanın mucizevi bir şekilde iyileşeceğine inanıyorlardı.

Veterinerler su eğitimi, masaj, fizik tedaviyi içeren rehabilitasyon kursuna başladılar. Herkesi şaşırtan bir şekilde, tedavi işe yaramaya başlayınca Speed tekrar kendi başına hareket edebildi. O sadece yürüyemiyor, hatta koşabiliyordu.

Yakında Speedy yeni, kalıcı bir ev buldu. Şimdi her zamankinden daha mutlu, çünkü iyileşmeyi, emin ellere düşmeyi, dolu dolu bir hayat yaşamayı başardı. Hayata olan sevgisi birçokları için örnek olabilir.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: