Bu adam depresyona girdiği için kilo almış ama daha sonra…

Kardeşinin ölümü ve bir dizi sıkıntıdan sonra adam içmeye ve kilo almaya başladı, fakat şimdi tanınmaz hale geldi. Emekli asker olan bu İngiliz, hayatında çok zor aşamalar geçirmişti. 1989’da en çok sevdiği kardeşini trajik bir şekilde kaybetti. Daha sonra başına başka talihsizlikler geldi ve sonucunda kontrolsüz şekilde alkol almaya başladı.

Ağabeyinin ölümünden üç yıl sonra bisiklete binerken ciddi ve feci bir kaza geçirmiş ve ciddi şekilde yaralanmış. Ölüm ona yakın gibiydi. Bu onun talihsizliklerinin sonu değil idi. Karısı ve o, ne yazık ki, zihinsel sağlığı ve esenliği üzerinde kötü etkisi olan yeni doğan oğullarını kaybettiler. O kayba henüz alışamamıştı, başka bir zorlukla karşı karşıya kaldı. Yaklaşık 20 yıldır alkol bağımlısı oldu. Aslında babasının fiziksel durumunun iyi olmadığı gerçeğine kayıtsız kalamayan şefkatli kızıydı, alkol sağlığını etkilemeye başlamıştı. Adam tamamen dayanılmaz olan 158 kilogram ağırlığındaydı.

Adam harekete geçme zamanının geldiğini biliyordu. Bedeninden utanmasına, kendine güvensiz olmasına rağmen koşmaya başladı. Spor salonu onun ikinci evi, çok çalıştı. Şu anda, çabaları ve azmi sayesinde 80 kilo ağırlığındadır. Yaklaşık 80 kilo vermeyi başardı ve şimdi tamamen tanınmaz hale geldi. 54 yaşında, traksiyon maratonlarını çoktan bitirdi.

Tek sorun, inanılmaz dönüşümünden sonra ekstra derisiydi. Tek çözüm ameliyattı. Büyük miktarda para gerekliydi. Ama en önemli şey bitti. O şimdi kesinlikle mutludur. Asla hayallerinizden veya hırslarınızdan vazgeçmeyin. Asla yolunun ortasında durma, mutlaka hedeflerine ulaşacaksın, başaracaksın.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: