Japon şirketi, çalışanlarının kediyle işe gelmesine izin verir

Japonyanın dünyakien gelişmiş ülkesi olduğunu söylemeleri şaşırtıcı değil. Ancak bu tür başarıların bedeli yüksek. Burada iş günü çok uzundur. Bundan dolayı kişi sürekli yorgun ile gergindir. Japonya, aşırı çalışma nedeniyle en fazla intihar düşüncesine sahip ülkedir.

Dolayısıyla işverenler yorgunluğu hafifletmek için farklı yollar sunar. Devletin çalışanları eve götürmek için özel hızlandırıcıları bile var. Bazı işçilerin işe kedi getirmesine izin verilir. Bir şirket, ofise evcil hayvan getirenlere ikramiye verdi. Doğru, sokak kedisi olmak daha iyidir.

Çalışanlar bu fikre çok hevesliydi. Şimdi ofis hayvanlarla dolu. Ofis çalışanları, kabarık ve sevimli yaratıklarla çalışmaktan keyif alıyor. Liderlik istediği sonucu aldı. Çalışan verimliliği önemli ölçüde arttı. Evsiz kediler yeni bir ev bulabildiler.

Ofiste yaşamak sokakta yaşamaktan çok daha rahat ve güvenlidir. Büyük olasılıkla, diğer işverenler bu fikri kabul edecektir. Böyle bir ortamda daha verimli çalışır mıydınız?

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: