Minnettar kurt ormancıya döner

Şu iyi kalpli ormancı, meslektaşlarını dinlemeyi reddetti. Bu kurdu beslemeyi hiç bırakmadı. Kurtlar, yeryüzünde bulunan en tehlikeli, korkutucu vahşi hayvanlardan biridir. Ancak onların yardımıyla doğal çevremiz her zaman tamamen temiz tutulur.

Soğuk bir kış gecesi, adam dışarıdan bazı garip sesler duydu. Hayvanın acıktığını anlayıp hemen onu etle beslemeye koştu. Ancak diğer ormancılar, kurtların beslenmesine kesinlikle karşı oldu. Oysa adam arkadaşlarını dinlemeyi reddetti, aynen devam etti. Ona göre onları aç bırakmak, beslemekten çok daha tehlikeli ile zahmetli olurdu.

İki ay sonra kurt aniden gözden kayboldu ve daha geri dönmedi. Ormancı şaşırdı ile sebebini anlayamadı. Baharda, yine garip sesler duyarak inanılmaz manzara karşısında çok şaşırdı. Kapısının önünde o kurda ve yeni doğan iki yavrusuna tanık oldu.

Adama o eti yemediği anlaşıldı. Anne kurt aslında koruyucusuna ile bakıcısına teşekkür etmeye geri döndü. Daha sonra iki yavrusuyla birlikte gitti. Bir daha geri dönmedi.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: