Bu büyükanne, torunlarının yaşayacağı “çevreyi değiştirmek” için bir yılda 52 sahili temizledi

70 yaşındaki bu övgüye değer kadın, küresel kirliliği azaltmak için 52 sahili tek başına temizledi. ABD’de küresel kirliliğin ana utanç verici sembolü plastik poşetler iken, İngiltere’de meşrubatların plastik kültüdür. Bu coşkulu büyükanne zaten 70 yaşında ve şu anda bu dünyayı torunlarına bırakmak için mümkün olan her şeyi yapıyor.

2017’de büyükanne projesine coşkuyla başladığında, yerel sakinler güldü ve yaşlı kadının amacına ulaşmayacağından emin oldular. 2018’de gazeteciler onunla röportaj yapmaya geldiğinde, yerel halk onu bir daha ciddiye almadı. İster inanın ister inanmayın, bu büyükanne her hafta başkalarının yardımı olmadan 52 hafta içinde 52 sahili temizlemeyi başardı.

Büyükanne, kendisini ve ailesini çevreleyen ve sağlıkları için oldukça tehlikeli olan korkunç kirliliğe kayıtsız kalamadı. Mevcut trajik durumu değiştirmek için bir şeyler yapmaya karar verdi ve bunu kesinlikle başardı. Kendi projesini başlatmaya karar verdi.

Kadının, tüm çabası ve titiz çalışmasından sonra tekrar kirlendiği için aynı plajı temizlemek zorunda kaldığı bazı durumlar oldu. Tüm bunların, insanın acımasız faaliyetlerinden ve aslında bir parçası oldukları doğal çevreye karşı ilgisizliğinden kaynaklandığını duyurur. Hiçbir şey üstlenmezler ve başkalarının emeğini takdir etmezler. Şimdi 280’den fazla İngiliz ve uluslararası kuruluş projesine katıldı. Sevecen büyükanne uzun bir süre yaşadı ve çevreyi daha az zararlı, tehlikeli ve kirli hale getirme hedefine ulaşmayı başardı.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: