Hastane köpeği işe aldı

Koronavirüs pandemisi nedeniyle dünya genelinde hastaneler oldukça zor durumdaydı. Bütün bu durum, doktorlar ve hastalar üzerinde baskı oluşturarak sağlıklarını kötüleştiriyor. Ancak olumlu bir tutum, hastaların iyileşmesinin doğrudan garantisidir.

Köpekler araştırmalara göre stres, kaygı ve yalnızlığı azaltır. Bu nedenle kliniklerde köpek istihdamına karar verildi. Wexner Tıp Merkezi’ndeki doktor Dunaway, hastanenin işe aldığı sevimli köpeğin fotoğrafını sosyal medya sayfasında yayınladı.

Aşıları tam, bakımlı, sağlıklı, neşeli ve arkadaş canlısı ve boynunda “Adalet Gönüllüsü” yazan tabela var. Tüm bu sevimli Labrador’un yapması gereken, tıp merkezi personelini işe geldiklerinde selamlamak. Bu fotoğraf yayınlandığında, yorumlarda birçok doktor bu tür köpeklerin hastanelerinde de hizmet verdiğini yazmıştı.

Hem doktorlar hem de hastalar için çok sevindiricidirler, ruhlarını yükseltmek için harikadırlar. Bazı yorumcular, hastanelerinin bu kadar yumuşak ve kibar çalışanları olmamasına üzüldüler. Patronlar, sıradan çalışanlar, hastanedeki hayvanların her dakika sıcak ve rahat olması için onlara iyi bakmalıdır.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: