Kolombiyalı çift yıllardır kanalizasyonda yaşıyor

Hepimiz rahat koşullarda yaşamak istiyoruz. Ancak korkunç koşullarda çok sayıda insan var. Sadece bir daire veya oda satın alacak, hatta kiralayacak paraları bile yok. Olabilecekleri yerde yaşamalılar. Ancak, onların görüşüne göre, yaşamak için tamamen alışılmadık yerlere yerleşmiş, hatta oldukça iyi adapte olanlar var.

Maria ve Michel Garcia 22 yıldır evliler. Bogota’nın en yoksul mahalelerinde doğup büyüdüler. Yetişkinlikte her ikisi de çatısız kaldı. Maria ve Michelle birlikte yaşamanın onlar için daha kolay olacağına karar verdiler. Her nasılsa eski ve kullanılmayan bir kanalizasyon deliği bulmuşlar. Oldukça büyüktü. Su buraya gelmedi. Böylece Garcia burayı evleri yapmaya karar verdi. Çift, “evlerini” yeniden inşa etmeye başladı. Bir yatak ve bir gardırop getirdiler. Onları söküp yeniden monte etmek zorunda kaldılar. Sonuçta, dar bir deliğe girmediler.

Çöplükte Michel’in tamir edeceği eski ve çalışmayan bir soba bulundu. Burada elektrik olduğu için çiftin televizyonu ve radyosu bile var. Delik çok tıkalıydı, bu yüzden yıkamak için yakındaki bir kuyudan su almanız gerekiyordu.

Maria çalışmıyor. Michel bir park görevlisi olarak işe alındı. Maaşı yemek ve elektrik için yeterlidir. Yakındaki küçük alan beslenmeye yardımcı olur. Yağmur yağdığında çift çatıyı kapatır ve televizyon izler. İnsani yaşam koşullarına rağmen Garcia şikayet etmez. Aksine, birbirlerini buldukları için mutlular. Sokak köpeği bile onlarla yaşıyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: