Bir grup işçi, yeraltı duvarı buldu ve onu kırdı

Kışın, Polonyalı işçilere kasaba meydanında çalışma yapmaları talimatı verildi. Kaldırımı döşemeden önce yüzeyi düzleştirmek gerekiyordu. Görev özellikle zor değil, ancak ekip zorluklarla karşılaştı.

2-3 saat sonra işçilerden birinin küreği çalar ve sert bir şeye dokunur. Ustaların orada yeraltı çalışması yapabilecekleri hakkında hiçbir fikirleri yoktu, burada hiçbir iletişimin yapılmadığından emindiler. Bu yüzden aşırı önlemler almak zorunda kaldılar.

İşçi, toprağın üst tabakasını kaldırdı ve altında bir tuğla bulundu. Duvarın oldukça kırılgan olduğu ortaya çıktı, bu nedenle ekip altında neyin gizlendiğini görebildi. Mezar aşağıda bulunmalıdır. İçeride, cenaze eşyaları için alışılmadık detaylarla süslenmiş, büyük metal çiçekler ve karmaşık kulplu iki lahit vardı.

Tabutların üzeri çinko levhalarla kaplı olduğundan, zanaatkarlar bunların kolera hastalığının yaygın olduğu bir döneme ait olduğu sonucuna vardılar. Daha sonra buluntu, ölen kişinin kimliğini öğrenemeyen uzmanlar tarafından incelendi. Ancak bilim adamları, mezarın 2. Dünya Savaşı sırasında yıkılan Nikolsky mezarlığına ait olduğunu söylüyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: