Cesur köpek, ölmek üzere olan yavru kedileri kurtarmayı başardı

Bu yavruları kurtarma hikayesi, kurtarma merkezi personelinin onları keşfettiği 11 Ekim’de başladı. Kader onlara sırtını dönmüş gibiydi. Şiddetli yağmurların korkunç soğuğu sırasında sokakta doğdular ve küçük ve ince bedenleri parazitlerle kaplıydı. Yenidoğanlara zatürre teşhisi kondu, gözleri o kadar enfekte oldu ki hiçbir şey göremediler.

Ne yazık ki, en küçük kız kardeş hastalığıyla baş edemedi, ancak doktorlar onu kurtarmak için ellerinden geleni yaptı. Üvey annesi Hayes, “Veteriner olarak geçirdiğim 15 yılda hiç bu kadar çok pire görmemiştim” diye hatırlıyor.

Veterinerler parazitlere karşı çeşitli banyolarla savaştıysa, gözlerle ilgili her şey daha kötüydü. Göz damlaları onlara yardım etmeyi bıraktı. sonra doktor ilginç bir şey buldu. Yavrulara yardım etmek için köpek kanından bir serum yapmak aklına geldi. Doktor “İdeal olarak hayvanın kendi kanını kullanmak iyi olurdu, ancak bu yavrular söz konusu olduğunda bu seçenek işe yaramaz. Çok zayıflar” diyor.

Büyük bir kraliyet köpeği olan Harley, yardım çağrısına cevap verdi. En gerekli kan bağışçısı oldu. Veterinerler yavru kediler için özel damlalar yapmayı başardılar ve işe yaradı. Şimdi yavruların görme yetenekleri geri geldi. Bu yavrulara baktıklarında, tüm bunların boşuna olmadığını anlıyorlar.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: