Kurtarıcı köpek her defa barınak çalışanlarını şaşırtıyor

Köpeklerin inanılmaz derecede zeki yaratıklar olduğundan defalarca emin olmak zorunda kaldık. Hayvan barınaklarındaki hayvanlar, çeşitli hilelerin potansiyel sahipleri fethetmelerine yardımcı olabileceğini zaten tahmin etmiş görünüyor. Bazı evcil hayvanlar bunun için alışılmadık adımlar atar. Diğerleri, ziyaretçilerin dikkatini barınağa çekmeye çalışarak mutlu bir şekilde kuyruklarını sallar.

Bu hikayenin kahramanı, Cheech adında 2 yaşındaki köpek, büyüleyici gülümsemesini kullanarak yeni bir yuva buldu. Cheech, Teksas sokaklarından alındı ve gönüllüler tarafından yerel bir sığınağa götürüldü. Hayvan merkezi çalışanları, köpeğin kafesine her yaklaştığında yüzünde garip ifade oluşturmaya başladığını fark etmeye başladı. Barınak müdürü “Gülüşünü ilk gördüğümde hemen bakmak için meslektaşlarımı aradım. İlk başta Cheech’in sadece sırıttığını veya hırladığını düşündüler, ama o her zamankinden daha arkadaş canlısıydı” hatırlıyor.

Kadın, Cheech’in birkaç fotoğrafını çekti ve bunları barınağın resmi Facebook sayfasında yayınladı. Burada hızla viral oldular. İnsanlar evcil hayvanın büyüleyici gülümsemesinden etkilenmeyi asla bırakmadı. Hatta birçoğu onu eve götürmek istedi. Tüm önerileri değerlendirdikten sonra, gönüllüler ve barınak çalışanları Cheech’in yeni bir aile bulmasına yardımcı oldu.

Köpeğin sahibi Carrie adında bir kadındı. Bir gün önce köpeklerinden biri öldü. İkincisi, Dusty, arkadaşının kaybıyla baş edemedi. Carrie ve Dusty, Cheech ile ilk tanıştığında, üçünün birbirlerini iyi anlaşacağı herkes tarafından hemen anlaşılmıştı. Böyle sıra dışı bir özelliğin büyüleyici Cheech’in yeni bir ev bulmasına yardımcı olması harika.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: