Çocukluklarında ayrılan siyam ikizleri hikayesi

Bu Siyam ikizleri doğduğunda doktorlar uzun yaşamayacaklarından emindi. Gerçek şu ki, kızların iç organları sanki iki küçük bedende birbirine karışmış gibi yanlış yerleştirilmişti. Doktorlar, ikizleri ayırmaya ve hayatta kalmalarına yardımcı olabilecek ameliyat için özel eğitimden bile geçmek zorunda kaldı.

Bütün doktorlar büyük bir risk olduğunu anladı. Ne de olsa, sonucunu kimsenin tahmin edemediği karmaşık bir operasyon yaklaşıyordu. Tam 13 yıl önce, on yedi cerrah ikizleri ayırdı. En zor operasyon 10 saatten fazla sürdü. Bundan sonra, iyileşme için iki hafta daha sürdü.

Bugün kızlar aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte yaşamaktan keyif alıyorlar. Dans ve jimnastik derslerine katılmak. Asla pes etmezler, hayata pozitif bakarlar. Kız kardeşlerin her biri birbirinden çok farklı ve bağımsız olsalar da gerçekten bu ameliyatı olmaları gerekiyordu. Ama buna rağmen kızlar hala çok bağlılar ve ne yaparlarsa yapsınlar, nereye giderlerse gitsinler her şeyi birlikte yapıyorlar.

Operasyonun ilk günlerinden sonra uzun süre el ele tutuşma alışkanlığından kurtulamadılar. Tanıdıklarına göre kalabalık yerlerde bile sürekli birbirlerine ulaşıyorlardı. Birbirlerini uzaktan hissederler. Görünüşe göre, aralarında bazı iç bağlantı hala korunuyordu.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: