Evsiz köpek kendisini evlat edinenlerin zengin olmasına yardımcı oldu

Lucy ile Brendan adında genç çift Oregonda küçük bir kasabada yaşamaktadır. Evden çok uzakta olmayan bir yerde, birkaç gündür sokakta dolaşan bir Labrador gördüler. Bir gün hava çok soğuk ve yağmurluydu. Köpek ıslanmış ve soğuktan titriyordu. Çift, Labradora acıyıp onu eve götürmeye karar verdi.

Bu eylem hayatlarını tamamen değiştirdi. Lucy ve Brenda köpeği temizleyip ısındı. Labradorun tasması yoktu, çift ona Dora adını verdi. Bir veteriner tarafından yapılan muayene, boyuna rağmen bir yaşından büyük olmadığını ortaya çıkardı. O tamamen sağlıklı. İlk başta, köpek yeni sahiplerden korkuyordu. Sokak hayatı ona insanlardan korkmayı öğretti.

Ancak çiftin sevgisi ve ilgisi onun davranışını değiştirdi. Bir gün sahilde yürürken köpek kumdan bir cüzdan çıkardı. Lucy ile Dora bulduklarını polise götürdü. Birkaç gün sonra bir yabancı kapılarını çaldı. Cüzdanın sahibiydi, dürüstlükleri için çifte teşekkür etmeye geldi.

Adam, mağazalar zinciri olan başarılı bir iş adamıydı. O Lucy ile Brendana reddedemeyecekleri pratik bir teklifte bulundu. Çiftin evinin yakınında başka bir evcil hayvan mağazası açıldı. Lucy ve Brendan eş sahipleri oldu. Şimdi çift mağazadan aylık gelir elde ediyor. Böylece Labrador Dori sayesinde çift mali durumlarını iyileştirebildi.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: