Öğrenci, eski reklam panolarını köpek barınaklarına dönüştürüyor

Tayland kültür, lezzetli yemekler ile çok sayıda sokak köpeğine sahip harika ülkedir. Bu sorun birçok ülkede vardır. Binlerce evsiz köpek hayatta kalabilmek için sokaklarda dolaşıyor. Özellikle Taylandda bu, insanların başıboş hayvanları beslemek için hak kazandığı Budist kültüründen kaynaklanmaktadır. Ayrıca Taylandda hayvanı ucuza kısırlaştırmak için çok az fırsat var. Bu nedenle her gün yüzlerce köpek doğuyor ile onlar için yeterli ev yoktur.

İyi kalpli bir tasarım öğrencisi Chanthongjeen, bu zavallı hayvanlar için hayatı kolaylaştırmaya karar verdi. Eski reklam panolarını hayvan barınaklarına dönüştürmek için bir proje başlattı. Doktora programı sırasında ortaya çıkıp övgü aldı. Öğrenci, fikrinin uygulanmasında kendisine yardımcı olan bir şirketle işbirliği yapmaya başladı.

Şu anda, reklam panolarından yaklaşık 20 benzer barınak oluşturuldu. Aksi takdirde bunlar çöplükle sonuçlanacaktı. Facebook ve Instagram grubunda bu şirket, hazır barınakların ve sakinlerinin fotoğraflarını yayınlıyor.

Havadan gelen şemsiye gibiler. Şehrin çeşitli yerlerinde bulunurlar. Başlıca avantajları katlanabilir olmalarıdır. Kullanılmadığı zaman, bu siperler kolayca katlanabilir ile duvara yaslanabilir.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: