Akıllı köpek başka bir köpeğe nazik davrandı

İnsanların sokak köpeklerine nasıl baktığını görmek elbette çok güzeldir. Ancak köpeğin kendi türüne nasıl baktığını görmek yeni. Brezilyalı bir kadın, köpeğinin battaniyesini başka bir köpeğe verdiğini görünce bunu anladı.

Lana, hayatına sokak köpeği olarak başladı. Bir aile onu kurtardıktan sonra bebeği evlat edindi ve ona yeni bir hayat verdi. Lana asla sıcak bir ev, yemek ve şefkatli insanlar hayal edemezdi. Kuşkusuz geçmişini hiç unutmadı ve başka bir muhtaç köpeğe yardım etmeye karar verdi.

2017’de soğuk bir akşam, Lananın sahipleri köpeği sıcak tutmak için evinin üzerine bir battaniye koydu. Ancak daha sonra gördükleri şey onlara nezaketi düşündürdü. Lana battaniyesini aldı ve çitin diğer tarafında yatan bir sokak köpeğine verdi. Bu harika köpek, soğuk bir zeminde uyumanın nasıl bir şey olduğunu asla unutmadı. Bu özveri, Lananın sahiplerine cömertliği düşündürdü.

Sokak köpeğini bir barınağa götürmeye ve ona bir aile bulmaya karar verdiler. Ancak ne zaman insanlar ona yaklaşmaya çalışınca köpek kaçıyor. Bunun yerine, Lananın ailesi, köpeklerinin ayak izlerini takip ederek zavallı köpeğe yiyecek ve su sağladı. Lana bu insanlara ahlaki şeyleri hatırlattı. Ne harika bir köpektir. Herkesin bu hikayeden ilham almasına ve günden güne daha iyi olmasına izin veriniz.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: