Dairede tutulan puma kurtarılarak vahşi yaşam alanına götürüldü

Bazı insanların evlerinde vahşi hayvanları tutmayı düşünmesi inanılmaz. Evcil hayvan evlat edinmek zaten büyük bir sorumluluktur.Evinizde yırtıcı hayvanın olduğu anlaşılmaz. Aynı küçük yerde bulunan hem vahşi hayvan hem de “sahibi” için tehlikelidir. Fakat bazı insanların vahşi hayvanları yasa dışı evlerinde tutmaya devam etmesi şaşırtıcı değil.

Geçenlerde bir kişi, dairesinde 11 aylık bir dişi puma olduğunu bildirmek için yetkilileri aradı. Hayvanı bırakma nedeni, sahip olma nedeni kadar bilinmemektedir.Sahibi, pumayı küçük bir alanda tutmanın yanlış olduğunu anlamış olabilir.

Ya da avcıyla aynı dairede kalması onun için tehlikeliydi. ABD’deki İnsani topluluk hayvanın özgürce gidebileceği güvenli yer buldu. Puma, eğlenebileceği sığınağa götürüldü.

Vahşi hayvanları evde tutmak normal rüya değil. Sahibi fikrinden vazgeçene kadar asla mutlu bitmez. Gerçekten büyük kediler bebekken sevimlidirler, ancak birkaç ay sonra insanlar için tehlikeli hale gelirler. Şimdi hayvan yaşamı çok daha iyi olur. Pumanın sığınakta huzur bulduğuna sevindik. Küçük bir yerde tutulmayı hak etmiyordu.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: