Köpek her gün balıkçı sahibini beklemek için sahile gider

Punta Negra şehrinde Vaguito adında bir köpek herkes tarafından bilinir. Her gün sahile gelir ve balıkçı sahibini özler. Adam birkaç yıl önce öldü ama köpek onu beklemekten vazgeçmiyor. Vagito’nun hikayesi sosyal ağlarda yerel sakin Jolie Mejia tarafından anlatıldı.

Perulu köpeği uzun zamandır tanıyor. Jolie ilk kez bakımlı, temiz bir köpek gördüğünde, muhtemelen bir sahibi olduğunu ve yakında döneceğini düşündü. Kadın köpekle bir süre bekledi, onunla konuştu, başını okşadı ama kimse gelmedi. Yakında yoldan geçen biri Jolie’yi fark etti. Kadına Vagito’nun üzücü hikayesini anlattı ve köpeği bekleyen kimsenin olmadığını açıkladı.

Jolie’nin internette yayınladığı fotoğraflar sayesinde Perulu Hachiko ülke çapında ün kazandı. Yakında sahile yakın yerlilerden biri sadık köpeğe bir ev teklif etti. Ona iyi bakıyor, köpek temiz, iyi beslenmiş, ama yine de efendisini özlüyor, her gün sahilde onu bekliyor.

Yerlilere göre, köpek ölen kişiye her zaman denize kadar eşlik etti ve onunla balık avından dönerken tanıştı. Şimdi Vaguito günde birkaç saat su kenarında oturuyor ve sonra eve hiçbir şey almadan gidiyor. Köpeklerin fotoğrafları insanların kalbine dokunmaya devam ediyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: