Kuyuya düşen ayağı kırılan köpek kurtarıldı

Bu talihsiz köpek tüm hayatı boyunca acı çekti. Hindistan’da küçük bir kasabanın sokaklarında yaşıyordu.Bir hayvanın hayatı, diğer sokak köpekleri ve kedilerinin varlığından pek de farklı değildi. Her zaman yiyecek ve kalacak yer arıyordu. Ama zavallı köpek patisini kırınca işler daha da kötüleşti.

Bundan hemen sonra, yanlışlıkla kaydı ve kirli suyla bir deliğe düştü. Hayatı ipliğe bağlıydı. Orada çok fazla çöp vardı. Köpek dışarı çıkmaya çalışıyordu, ama her hareketi onu sadece bataklığa sürükledi. Bir süre sonra talihsiz hayvan neredeyse. Birkaç saat sonra köpek boğulacaktı.Neyse ki, sevecen insanlar onu fark edip yardım istedi. Kurtarma ekipleri kısa sürede olay yerine geldi.

Köpek delikten çıkarıldı. İnsanlar doğru zamanda geldi. Donmuş köpek bir arabaya alındığında, kurtarma ekipleri patisinin kırıldığını gördü. Köpeği veterinere götürmek için çok geçti. Doktor pençenin kesilmesi gerektiğini söyledi. Köpek operasyon sırasında ölebilirdi. Çocuğa ilaç verilmesine, beslenmesine, uyanması için en az birkaç gün verilmesine karar verildi.

Sadece iki gün sonra onu ameliyata hazırlamaya başladılar. Hayvan zayıftı, insanlar ameliyattan kurtulamayacağından endişeliydi ama Phoenix herkesi şaşırttı. Köpek ameliyattan başarıyla çıktı ve hızla iyileşmeye başladı. Üç ayak üzerinde yürümeyi öğrendi. Phoenix artık tamamen sağlıklı. Üç ayak üzerinde ustaca hareket eder, kendini diğer köpeklerden farklı hissetmez.

Phoenixin ailesini yakında orada bulacağını umuyoruz.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: