Çöpe atılan Rottweiler hayvanseverler sayesinde kurtarıldı

Susanna sırtını çöp kutusuna vererek yerde yatıyordu. Çöpte bir köpek vardı, gözleri kapalı, vücudu titriyordu. Susanna göz kapaklarını yorgun bir şekilde açtı. Köpeğe şefkatle bakan bir kadın önünde durup cebinden cep telefonunu çıkardı.Birkaç dakika sonra bir araba kalktı, birkaç kişi dışarı çıkıp köpeği sedyeye alarak barınağa götürdü. Neden yürüyemiyor?

Doktor hastada bitler, keneler ve yetersiz beslenme izleri buldu. Rottweiler’ın, onu birkaç yıl boyunca kafeste tutan ve yavru doğurmak için kullanan bir yetiştiricinin kurbanı olduğu ortaya çıktı.Veteriner Hastanesine kaldırılan köpek, kan naklinin ardından tedavi altına alındı. Köpeğin tekrar yürüyüp yürümeyeceğini kimse bilmiyordu ama Susan her şeye çoktan karar vermişti.

Sue patilerini eğitmek için havuza getirildiğinde, çocuk aniden uzuvlarını hareket ettirip yüzmeye çalışmaya başladı.Üç yaşından biraz büyüktü, bu yüzden vücudu tedaviye yanıt verdi ve hızla iyileşmeye başladı. Gönüllüler ve veterinerler ellerinden geleni yaptılar. Köpek düzenli olarak havuzu ziyaret edip orada büyük ilerleme sağladı.Aynı zamanda, ruh hali değişti.

Syun gençleşmiş gibiydi, yürüyüşlerin tadını çıkarmaya, gülümsemeye, kuyruğunu sallamaya, herkesi sevmeye başladı. Özellikle kimse onu iple tutmadığında çimenlerin üzerinde yürümeyi severdi.Bir ay geçti. Harika, aktif köpeğin gözlerinde hiç kimse yolda ölen bir köpeği tanıyamaz. Kendisine ulaşacak ve şöyle diyecek olan Adam’ı beklemektedir: “Hoşçakal, ailemin yeni üyesi. Yeni և aydınlık eve hoş geldiniz…

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: