Anne fil düştükten sonra yeni doğan bebeğini nazikçe kaldırır

Filler, diğer birçok hayvan gibi yeni doğan yavrularına karşı koruyucu davranışlarıyla ünlüdür. Anne yavrusu yürümeye başladığında hep onunla ilgilenir. Bu heyecan verici fotoğraf dizisinde, vahşi yaşam fotoğrafçısı, Güney Afrika faunasında bir filin yeni doğan bebeğine baktığı harika bir sahneyi yakalıyor.

Charl Stols, Botswana’da bir nehir yolculuğundayken, bebekleri bir şeyler içmek için nehre yaklaşan bir anne fil fark etti. Fotoğraflarını çekmeye karar verdi ve bir annenin bebeğine yapabileceği en şirin jesti tesadüfen gördü. Zorlu bölgeden dolayı yavru fil birkaç kez yuvarlandı. Memnuniyetle, annesi her zaman ona yardım etmek için oradaydı.

Stols, “En küçük fil sadece birkaç saatlikti ve hala pembe renkli bir cilde sahipti. Nehrin kenarında bebek birkaç kez aşağı düştü ve annesi nazikçe yukarı kaldırmasına yardım etti.” dedi.

Bu sıcak sahne, fil ailelerini fotoğraflayan fotoğrafçıyı bile etkiledi. Stols, “Çok eşsiz bir saniyeydi. Chobe’da çok sayıda fil var ama o şimdiye kadar gördüğüm en küçük fil. Beklenmedik bir şekilde, nehri geçerek bir adaya gittiler ve küçük olan bile tüm yolu yüzmeyi başardı.”dedi.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: