Akıllı kedi üçüncü sınıfa gidiyor

Bu muhteşem hikaye İzmir şehrinde yaşandı. Geçen yıl bir sokak kedisi ilkokula gitti. Çocuklar onunla oynamaya başladı ve yavru kedi daha sık okula gitti. Özellikle 3. sınıf çocukları ile oturmayı severdi. Okul personeli kediyi parazitler için tedavi etti ve çocuklar ona Tombo adını verdi.

Öğretmenler, kedinin çocuklar üzerinde çok iyi bir etki yaratmaya başladığını fark etti. Dersler sırasında daha sakin, daha dikkatli olurlar, Tombo’yu korkutmamak için bağırmayı bile bırakırlar. Sınıfta çok zekidir, öğretmeni çok dikkatli dinler.

Bir süre sonra velilerden biri sınıftaki kedinin varlığından hoşlanmadığı için şikayet etti. Bu yüzden Tombo’ya ev bulmuşlar, 3 gün okula gitmemiş. Yeni evin penceresinin önüne oturdu, hiçbir şey yiyip içmedi. Çocuklar da sevimli kedilerini özlediler.

Ardından okul yönetimi Tombo’yu kadroya almak için resmi bir karar aldı. Tombo’nun dönüşü okulda tatil oldu. Şimdi üçüncü sınıfa gidiyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: