8 yaşındaki bacaksız doğan kız herkesi şaşırttı

Güçlü kızın hikayesi, bir insanın gerçekten isterse hedeflerine ulaşabileceğini kanıtlar. Paige Calendin doğduğundan beri engelli. Paige Calendin doğduğundan beri engelli. Kız bacakları olmadan doğdu.

Ancak küçük kız çocukluğundan beri jimnastikçilere hayrandı ve ailesi onu spor yapmaya götürdü. Kol kaslarının olabildiğince güçlü olması gerektiği için Paige’in iyi durumda kalması önemliydi.

Kız hızla sporla ilgilenmeye başladı ve jimnastiğe çok daha ciddi davranmaya başladı. Şimdi sekiz yaşında ve birkaç yıldır ABD’nin Ohio eyaletinin jimnastik takımının bir parçası. Kızın gazetecilere bunları söyledi. “Cimnastiğin benim işim olduğunu hissediyorum, yapmayı bırakmayacağım. Antrenmana devam etmek, spor müsabakalarına katılmak istiyorum. ”

Küçük Paige Calendin’in antrenörü ve takım arkadaşları enerjisini sonuna kadar destekliyor. Ancak kızın jimnastiğe olan ilgisi sınırlı değildir. Aile, programını mümkün olduğunca çok sporu içerecek şekilde ayarlar. Sonuçta, sekiz yaşında kız Paralimpik Oyunlara katılmayı düşünüyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: