Soğuk havada otobüs durağında yaşayan kedi

Kedi acımasız sahipleri tarafından ihanete uğradı. Zavallı yaratık, ara sıra yolcuların bazen onu beslediği otobüs durağında yaşamak için kaldı. Bazı sevecen insanlar, bankta hayvan için bir muşamba koydu. Birçok insan evcil hayvanın yürüyüşe çıktığını düşündü ama kimse onu almaya gelmedi.

Bir gün bu hikayeyi anlatan kadın, bir zamanlar evcilleştirilmiş yedi kediyi kliniğe götürdü. O anda, kedi doğrudan yola koştu. Hayvanın patilerinin soğuktan çatladığını gören kadının kalbi eridi. Zavallı kediyi evine aldı. Kedinin oldukça sosyal olduğu ortaya çıktı ve kurtarıcısının evcil hayvanlarının geri kalanıyla kolayca geçindi. Kedi kliniğe götürüldüğünde, küçük kedinin iltihaplı olduğu ortaya çıktı.

Kadın onu iyileştirdi ve gerekli tüm aşıları yaptı. Kedi, Jean-Paul adını aldı. Son zamanlarda hastalandı ve yemek yemeyi reddetmeye başladı. Veteriner kliniğine götürülen kedi, yapılan muayenede safra kesesi ve karaciğerinde bazı problemler ortaya çıktı. Doktorlar çok sayıda ilaç ve özel ilaçlı yiyecek yazdı.

Tedavi süreci olumlu yönde etkilenmeye başladı ve kedi yavaş yavaş iyileşmeye başladı. Daha aktif ve oyuncu hale geldi. Şimdi kedi, evlerini onunla paylaşan iki köpek ve altmış iki kedinin olduğu büyük ailede yaşıyor. Hayvan küratörleri, gıda ve ilaca büyük ihtiyaç duyuyorlar. Onlar nazik ve şefkatli insanlardan gelen her türlü yardımdan çok memnunlar.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: