Köpek en az 11 saat su altında kalabildi

Cesur bir Alman Çoban köpeğinin kahramanca hareketi Brisbane’deki herkesi şaşırttı. Köpeğin suda 11 saatten fazla yürümeyi başarması sayesinde sahibi kurtarıldı. Alman çoban köpeği, bir şeylerin yanlış olduğundan şüphelenen birkaç balıkçı tarafından fark edildi. Onlar köpeğin sürekli yüzen nesnelerin etrafında yüzdüğünü gördüler.

Hemen yardım için Moreton Bay polis departmanını aradılar. Daha sonra bir helikopter, Sahil Güvenliği ve 4 polis gemisi de onlara katılarak kurtarmayı üstlendi. İlk başta, bitkin, zavallı köpeği sudan çıkardılar ve onu yerel veteriner kliniğine götürdüler.

Heidi, köpeğin adı buydu, neyse ki yarası yoktu. Birkaç dakika sonra, kurtarma ekibi köpeği kurtardıktan sonra Heidi’nin sahibini de buldu. Yaşlı adam batık tekneye tırmanıyordu. Daha sonra 13,5 fitlik gemisinin güç kaybettiğini ve batmaya başladığını söyledi. Tam o anda o ve zeki köpeği ayrıldı. O andan itibaren Heidi, balıkçılar tarafından fark edilene kadar 11 saat yüzüyordu.

Neyse ki, sahibi sadece kurtarılmakla kalmadı, aynı zamanda herhangi bir yaralanma da olmadı. Böylece cesur ve sadık köpeği sayesinde hayatta kaldı. Bu olaydan sonra, polis departmanı, denizde seyahat eden herkes için bir güvenlik hatırlatması yayınladı.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: