Nadir görülen hastalığı olan kedi insanlardan yardım istedi

Bir gün kader o sokak kedisini Ontarionun kapısına getirdi. Kedi yaklaşık on yaşındaydı. İnsanlar bunu bulduğunda patilerinde sorun olduğunu gördüler. Kediye Buster adı verildi ve sokak hayatı için yeterince büyük olduğu ortaya çıktı. Büyük ihtimalle ev kedisiydi ama sokakta kaç zaman yaşadığı bilinmiyor.

Kedi hasta patilerini kimseye göstermemeye çalıştı.Sevecen insanlar zavallı hayvanı beslemeye karar verip kasede yiyecek getirdiler, fakat her hareket kedi için büyük bir zorluktu. Kediyi veterinere götürmekten başka yapacak bir şey yok.

Veteriner hayvanı muayene edip plazma pododermatit teşhisi koydu.O durumda pedler yumuşar, ağrıya, şişmeye neden olur. Zamanla kanama olabilir.Hastalık tedavi edilebilir, günlük prosedürlerle üstesinden gelmek mümkündür. Kediye antibiyotik ve pençelere güçlü bandaj verildi.

Süreçlerin olumlu etkisi oldu, pençeler restore edildi, kedi normal hayata döndü.Özel bandajlar birkaç hafta sonra çıkarılıp kedinin patileri tamamen sağlıklıydı. Kedinin tamamen iyileşmesi yaklaşık iki ay sürdü. Şimdi bu güzel kedi yeni sevgi dolu aile arıyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: