Aile 23 yıl önce bir ayı evlat edindi

Evcil hayvanlar, insanın en iyi arkadaşları ve kedileri olarak kabul edilir. Ancak bazı insanlar, Rusya’dan gelen bu güzel çift gibi sıra dışı evcil hayvanlara sahip olmayı tercih ediyor. Evcil hayvan seçimi olağanüstüdür. Bu, Stepan adında küçük, kocaman bir boz ayı. Bu vahşi ama evcilleştirilmiş ayı, sahipleri Yuri և Svetlana ile birlikte yaşıyor. 

Çift, ayıyı yaklaşık 3-4 aylıkken evlat edindi. Bazı avcılar onu ormanda yalnız buldu. Korkunç bir durumdaydı, bu yüzden kimse hayatta kalabileceğini ummuyordu. Ancak Yuri ve Svetlana sayesinde küçük yavru sadece hayatta kalmakla kalmadı, aynı zamanda ebedi bir yuva buldu. Stepan’a hayatta ikinci bir şans verdiler, onu evlat edindiler ve onunla ilgilenmeye başladılar.

Bu 23 yıl önceydi. Şimdi Stepan, çok arkadaş canlısı ve insanları seven kocaman, neşeli, samimi bir ayı. Bazı insanlar tehlikeli derecede saldırgan olabileceğini düşünerek ondan korkuyor. Ancak sahipleri, kimseyi ısırmadığını garanti eder. Stepan, top oyunları, sulama tesisleri ve diğer etkinlikler düzenleyen insanlarla vakit geçirmeyi sever. O zaman dev evcil hayvanları kendilerini yalnız hissetmeyecek.

Hatta birlikte televizyon izliyorlar. Stepan, Svetlana ve Yuri ile çay içmeyi sever. Şekerleri ve kurabiyeleri sever. Bu devasa hayvan her gün yaklaşık 25 kg sebze, meyve, yumurta ve balık yiyor. O hala ruhunun içinde bir çocuk olan mutlu, dev bir evcil hayvan.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: