İngiliz fotoğrafçı, nadir bir hayvanı fotoğrafladı

Leoparı, Etiyopyada vahşi yaratığı foto çeken İngiliz fotoğrafçı Vill Burard Lucas gördü. Bu türler Afrikada o kadar nadirdir ki son fotoğraf 1909 yılndada çekilmiştir. Hayvan o zamandan beri bu kıtada görülmedi.

2019 yılına kadar Afrikadan leoparın sadece bir fotoğrafı vardı. Şimdiye kadar, Afrika’da böyle bir leoparın yalnızca bir yüksek kaliteli fotoğrafı çekildi. Kıtadaki varlığının tek kanıtı, Etiyopyanın başkenti Addis Ababa yakınlarında çekilen 1909 tarihli fotoğraftı.

Yerliler, nadir bulunan hayvanı nerede gördüklerini bildirdi ve Will’in hayvanı yakalamasına yardım etti. Fotoğrafçı, leoparın kamera önüne çıkmayı hak etmesi için birkaç gün beklemek zorunda kaldı. Vill’e göre tüm çabaları ve bekleyişi boşuna değildi.

Sonunda, sadece nadir bulunan hayvanı fotoğraflamayı başarmakla kalmadı, fotoğrafların lüks olduğu ortaya çıktı. Vill, “Çektiğim tüm fotoğraflarda gözüme ilk çarpan leoparın gözleri oldu” dedi. Birçok kişi böyle bir reklamın kuyruk modelinin hayatını tehlikeye atacağını düşündü.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: