Kadın bir yıl boyunca sokak kedisinin güvenini kazandı

Stephanie Perfect yeni evine taşındığında, sokağın karşısındaki ağaçların arasında ihtiyatlı kediyi fark etti. Stephanie kedi mamasını dışarıda bırakmaya başladı, hayvan her gün ona geldi. İlk başta misafirperverliğe dokunmadı. Ama eve girer girmez gizlice balkona çıktı, yemeğe saldırdı, yeyip hemen kaçtı. O ritüel altı aydan fazla sürdü.

Bir yıl geçti. Kedi beslenme programını öğrendi ve doğru zamanda ön kapıya yaklaşmaya başladı. Bir sabah Stephanie uyanarak lobide kendisine bakan bir kedi görünce şaşırdı. Kadın, misafiri korkutmamak için yavaş ve sessiz hareket edebildiğinden heyecanını kontrol etmek için elinden geleni yaptı.

Güven ilişkisi kuran kadın, dört ayaklı arkadaşını tam bir muayene için veterinere götürdü. Buddyde bağışıklık yetersizliği virüsü olduğu tespit edildi. Bu hastalığa sahip kediler uzun ve sağlıklı hayat yaşayabilirler. Ne kadar iyi bakılırsa o kadar uzun yaşarlar. Kadın bir yıl boyunca sokak kedisinin güvenini kazandı.

Sonunda, dışarısı özellikle soğuk ile rüzgarlı olduğunda geceleri bile içeri girmeye başladı. Yavaş yavaş evde olmaya daha çok alıştı. Duck geçen yıl artık sokak kedisi olmak istemediğine karar verdi. Stephanie, “Artık bir kral gibi yaşıyor” dedi.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: