Köpek zar zor hareket ediyordu ve çöpten yemek yiyordu

Sahipleri, Chihuahua’larının sadece tembel olduğunu düşündüler. Köpek zaman zaman yiyecek aramak için çöp kutusunu kırar, zar zor hareket ederdi. Ama yanıldılar. Bu hikaye ABD’nin Florida eyaletinde geçiyor. Bu Chihuahua’nın sahipleri, 29 yaşındaki Laura Norton ve 23 yaşındaki Austin Lee, bunu yapamadı.

Köpek çok hızlı büyüyordu. Üstelik akıllı Clatus, ilk fırsatta artıkları yiyerek zaman kaybetmedi. Sonuç olarak, küçük chihuahua 15 kilogramdan daha ağır olmaya başladı ve sahipleri onu bir bebek arabası gezintisine çıkardı. Tabii sahipleri buna uzun süre dayanamadılar ve Klatus’u veterinere götürdüler. Uzman, hayvanın sağlık durumunu değerlendirdi.

Clatus’un tembel değil, gerçekten hasta olduğu ortaya çıktı. Davranışı hormonlardan ya da daha doğrusu onların yokluğundan kaynaklanıyordu. Organizmanın sadece patolojik enerji eksikliğini telafi etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Veteriner köpek için ilaç ve diyet reçete etti․ Bu kısa sürede istenen sonucu verdi. 12 yaşındaki Clatus, sanki içine hayat enjekte edilmiş gibi daha aktif hale geldi. Sıkı diyet nedeniyle, köpek artık bebek arabasında oturmuyor. Bir süre sonra kilo verdi ve şimdi yaklaşık 7 kilogram ağırlığında.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: