Akıllı sokak köpeği, adamı eve kadar takip eder…

Bildiğimiz gibi köpeklerin birbirlerine empatileri var. Köpekler diğer köpeklere yardım etmeyi sever, onları eğlendirir. Onlar bencil değiller. Bir adam işten eve gelirken sokağın köşesinde duran bir köpek yavrusu gördü. Kısa süre sonra bunun sokak köpeği olduğunu anladıktan sonra köpeğe bakmak için yaklaştı.

Sokak köpeği olmasına rağmen, köpek sevimli ve arkadaş canlısıydı. Böylece küçük köpek kaçmak yerine yaklaştı, adamı evine kadar takip etti. Köpek adamın evine vardığında hemen eve girmedi. Adam da bekledi ve eve girmeden önce köpeğin düşünmesine izin verdi.

Köpek eve girdiğinde adam ona yemek verdi. Yemeği bitirdikten sonra yavruya yeni sıcak bir yatak verildi. İlk başta, köpek korktuğu için titredi ama kısa süre sonra kendini rahat hissedip uyudu. Adam, akıllı ve oyuncu olduğu için köpeğe Plüton adını verdi. Yavru köpek ailenin yeni bir üyesi oldu. Ertesi gün köpek yavrusu sokağa geri dönmek için yalvardığında beklenmedik bir şey oldu. Adam geri dönmesine izin verdi ama güvende olduğundan emin olmak için onu takip etti.

Köpeğin, adamı başıboş arkadaşlarına götürdüğü ve onlara yardım etmesi için yalvardığı ortaya çıktı. Plüton, arkadaşlarının güvenli olduğundan, yemek yediğinden emin olmak istemek için akıllı köpek olduğu ortaya çıktı. Kibar adam yavruları görmezden gelemezdi ve hepsini evine aldı. Eve geldiklerinde yavrulara yemek verildi. Thevar, sağlıklı olduklarından emin olmak için veterinere gitti. Hepsinin yeni sahibiyle mutlu yaşadıklarını görmek bizi çok mutlu etti.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: