İnsanlar hangi hayvanı kurtardığını anlamadı

Hayatta ne kadar çok sokak hayvanının yaşama mücadelesi verdiğini görüyoruz. Bazılar şanslıdır, barınaklarda yaşadıktan sonra evlat ediniyorlar, ama diğerleri fark edilmeden gider. Onlar değişebilirler, biz ise o yaratıkların ne kadar güzel olduğunu unutmaya başlıyoruz.

Hayvan Kurtarma Servisi yardım çağrısı aldı. Korkmuş insanlar, kurdun şehirde koştuğunu bildirdi. Gönüllüler tehlikeli yırtıcıyla karşılaşacaktı. Fakat hayvanı gördüklerinde, önlerinde kimin olduğunu merak ettiler. Hayvanın kurt mu yoksa köpek mi olduğunu anlamadılar. Garip “canavar” yaralanıp bitkin düştü. İnsanlar hayvanı zor durumda bırakamadı.

Gönüllüler iletişimeye geçmek isterdi. Yiyecek vererek köpeği sevdiler. Davranışına göre, korkmuş, hasta bir köpekti. Köpek veteriner kliniğine götürüldü. Uzun zaman sonra ilk kez o uyuyabildi. İncelemeden sonra hayvanın Husky cinsi köpek olduğu meydana geldi.

Her gün köpek daha güçlü ve daha sosyal olur. Birkaç gün sonra kurtarıcılarına teşekkür etmek için kuyruğunu sallamaya başladı. Haski kilo alarak güzelleşmiştir. Şimdi bitkin köpek, sevimli ve hareketli bir evcil hayvana dönüşmüştür.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: